Tüm UNICHEM profesyonel ürünleri sert sulara karşı dirençlidir. Konvensiyonel temizleyici ve deterjanlar sert sulardan (kireçli sular) olumsuz yönde etkilenirler ve daha yüksek oranda kullanılmaları gerekir.Sonuçta birim temizlik maliyetinin artmasına yol açarlar.

UNICHEM ürünleri 'çevreyi korumayı' öncelikli amaçları içinde değerlendiren formül dizaynlarına sahiptir. Ürünlerin çoğu, toz deterjanlar dahil, doğada biyolojik olarak minimum %98 oranında bozunmaktadır; diğerlerinde ise bu oran çoğunlukla, %90'ın üzerine çıkmaktadır.

UNICHEM, ürün formülasyonlarını oluştururken dünyadaki en yeni teknolojilerden yola çıkmakta ve ülkemizdeki koşulları da göz önüne alarak (suların özelliği, kir problemleri, tüketici bilinci vs.) en uygun şekle getirmektedir.

Ürünler, içerdikleri parfümler dahil olmak üzere, oluşturulan teorik formüllerin referans birçok kullanıcı ile birlikte pratik çalışmaları yapılarak, performansları test edilerek oluşturulmaktadır. Dolayısıyla, hizmetinize sunulan herhangi bir UNICHEM ürününün performansı fiyat-kalite bağlamında en üst seviyelerde olacaktır.

UNICHEM ürünleri su sertliğinden etkilenmeyen, yüksek performanslı yüzey aktif maddeler ile üretilmekte ve rakiplerine göre gerek "temizlik kalitesi" gerekse tüketim miktarları baz alındığında ciddi avantajlar sunmaktadır.

Ürünler son derece ekonomiktir. Ürün fiyatları ile gerçek kullanım miktarları baz alınarak yapılacak maliyet analizlerinde, piyasadaki alternatiflerine göre çok daha iyi neticeler elde edilecektir.

Hemen tüm ürünlerimizde petrol bazlı konvensiyonel deterjanlar dışında modern deterjan ve temizleyiciler kullanıldığından;

-ürünler son derece kolay durulanırlar
-temizlik yapılan yüzeylerde kalıntı bırakmadıkları gibi daha kaliteli temizlik yaparlar
-su ve işçilik açısından önemli oranda tasarruf sağlarlar.

.